Anasayfa Yem Üretim Faliyetlerimiz Yarka Üretim Faaliyetlerimiz Yumurta Üretim Faaliyetlerimiz Resim Galerisi İletişim


 

Yarka Üretim Faaliyetlerimiz

 

              Şirketimiz bünyesinde 2 adet, toplam 180.000 hayvan kapasiteli civciv büyütme kümeslerimiz mevcuttur.Yıllık yarka üretimimiz toplam 540.000 adet civarındadır. Tesislerimizde kahverengi ve ağırlıklı olarak beyaz yarkalar yetiştirilmektedir.

                                           

       Civcivlerimiz gelmeden 2 - 3 hafta önce çalışmalarımıza başlarız. Öncelikle kümesin kuru temizliği yapılır. Daha sonra yıkanır, aldehitli ve iyotlu bileşikler ile dezenfeksiyonu yapılır. Civcivlerimiz geldiklerinde tüm ihtiyaçları karşılanacak şekilde kümeslerimiz hazır halde bulunmaktadır.

Yarkalarımıza 1-42. günlerde civciv başlangıç yemi, 43-63. günlerde piliç büyütme yemi ,  64 - 112. günlerde piliç geliştirme yemi verilmektedir.

       Civcivlerimizin sağlıklı büyümeleri ileriki yumurtlama dönemlerinde hastalıklara karşı bağışıklık kazanmaları için veteriner hakimlerimizce hazırlanan bir seri aşı programına tabi tutulurlar.Bu aktif ve inaktif aşılarından oluşan bir programdır.

                           

 

         16 hafta boyunca sağlıklı koşullarda yetiştirilen üniformitesi yüksek yarkaların bir kısmı kendi işletmemizde kullanılmak üzere yumurtlama kümeslerine taşınırken, bir kısmıda satışa sunulmaktadır.


 
Bizden Haberler
Yem Yönetmeliği

Yumurta Tebliği

Basmakçı Yumurta Fiyatları

  Resim Galerisi
Tüm Resimler

Döviz Bilgileri
Dolar Alış 5.81 YTL 
Dolar Satış 5.80 YTL 
Euro Alış 5.21 YTL 
Euro Satış 5.16 YTL 


2007 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Programlama Met Hosting